روش انتخاب شارژر مناسب برای گوشی موبایل

best-charger

اگر شما هم از مصرف کنندگان قدیمی گوشی موبایل باشید حتما با خرابی شارژر اصلی گوشی موبایل خود مواجه شده اید و یا اینکه حتما برای خرید یک شارژر موبایل اقدام کرده اید و با تنوع بسیار زیاد و البته پیشنهادات بیشتر فروشندگان مواجه شده اید . در اینگونه موارد باید چکار کرد و چه نوع شارژری را انتخاب نمود ؟
آیا باید گرانترین شارژر را انتخاب کنید ؟ آیا باید به پیشنهاد فروشنده توجه کنید ؟ آیا باید هر نوع شارژری را که میخواهید و از شکلش خوشتان آمد را انتخاب کنید؟ ما در این مطلب سعی خواهیم کرد تا شما را در انتخاب شارژر مناسب برای گوشی موبایلتان کمک کنیم و راهکاری البته عملی را برای راهنمایی شما ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.

روش انتخاب شارژر موبایل

در گذشته گوشی های موبایل از حساسیت های امروزی انواع گوشی موبایل برخوردار نبودند و شما میتوانستید با استفاده از شارژری که سوکت مربوطه را داشت و مربوط به یک گوشی دیگر بود برای شارژ باتری آن استفاده کنید ولی امروزه با توجه به استفاده انواع باتری های لیتیوم قوی و البته سیستم های سخت افزاری  و نرم افزاری مختلف شاهد هستیم که استفاده از یک شارژر مناسب تا چه حدی میتواند به استفاده بهینه از گوشی موبایل کمک کند .

انتخاب نوع سر سوکت مناسب گوشی موبایل

ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشیم که سوکت های شارژ گوشی های جدید به 3 قسمت تقسیم میشوند که این 3 مدل را میتوان به میکرو USB ، آیفونی یا همان لایتنینگ و نوع جدیدتره Type C تقسیم نمود که این مدل ها البته از نوع پرفروشترین ها در بازار هستند که هنوز مدل هایی که سوزنی بودند هم در بازار موجود میباشند . شما باید به این نکته توجه کنید که سوکت شارژ گوشی موبایل شما از چه نوعی است و اگر میخواهید شارژر را با کابل خریداری کنید حتما کابل مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس برای خرید اقدام کنید .

انتخاب نوع شارژر مناسب

این نکته را باید عرض کنم که بهترین راه انتخاب شارژر مناسب تست عملی آن است که البته معمولا فروشنده در هنگام خرید این اجازه را نخواهد داد ولی از نظر ظاهری میبایست ابتدا شما وزن شارژر را با شارژر خود مقایسه کنید به اینصورت که هر چه شارژر مورد نظر سنگین تر باشد از کیفیت بهتری برخوردار است . شاید شما ابتدا این موضوع را کمی خنده دار بدانید ولی این نکته را بدانید که هر چه خازن های به کار رفته در شارژر از کیفیت بهتری برخوردار باشد از وزن بیشتری هم برخوردار است . | روش انتخاب شارژر موبایل |

پس ابتدا باید شارژر مورد نظر را در دستان خود بگیرید و وزن آن را با شارژر اصلی خود مقایسه کنید که این اولین مورد و البته مهم ترین نکته برای خرید است که فروشنده نیز با آن مشکلی نخواهد داشت . نکته بعدی مطالعه اطلاعات روی دستگاه است که البته متاسفانه تمامی شارژر های کپی نیز همان اطلاعات را بر روی خود دارند ولی لااقل شما میتوانید میزان آمپر دستگاه و خروجی آن را با گوشی موبایل خود مقایسه کنید و در صورت شباهت آن را انتخاب کنید.

معرفی انواع مدل های شارژر گوشی موبایل

با کمی جستجو در اینترنت میتوانید انواع مختلف شارژر های اصلی و دیواری و فندکی و حتی پاور بانک را مشاهده کنید که میخواهیم چند مدل از بهترین ها را به شما معرفی کنیم .
اگر بخواهید از شارژر های اصلی و البته های کپی مانند شارژر گوشی موبایل خود استفاده کنید متوانید انواع مختلفی از آن ها را مشاهده و خریداری کنید که با توجه به نکاتی که در بالا به شما گفتیم باید اقدام به خرید کنید ولی اگر بخواهید میتوانید مدل های دیگری را انتخاب کنید که البته اصلی نیستند ولی از کیفیت و قابلیت های بسیار خوبی برخوردار هستند.

نظیر این مدل از شارژر چند خروجی تسکو که میتواند همزمان چند گوشی موبایل را شارژ کند و البته بسته به نیاز دستگاه گوشی موبایل شما آمپر خروجی را تنظیم میکند و یا میتوانید از انواع مختلف چند راهی های برق دارای خروجی USB برای شارژ استفاده کنید که این ها هم کاملا برای شارژ گوشی موبایل مناسب هستند و میتوانید با استفاده از آن ها همزمان هم از یک چند راهی برق استفاده کنید و هم چند دستگاه را شارژ کنید .

 

best-charger
best-charger
مدیر
ارسال دیدگاه